• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki magnetyczne Panele

Mało która zabawka tak przyczynia się do rozwoju kreatywności, wyobraźni, koordynacji i małej motoryki dziecka, jak klocki magnetyczne. Ta “ulepszona” wersja tradycyjnych klocków drewnianych i plastikowych niesie ze sobą ogrom możliwości. Z kolorowych elementów wznosić można niezwykłe budowle i konstrukcje, których poszczególne części łączy się ze sobą na zasadzie przyciągania. Klocki te posiadają bowiem wbudowany magnes, dzięki któremu dwa elementy mogą doskonale do siebie przylegać. W ten sposób konstrukcje są też dobrze zabezpieczone przed rozpadaniem się w momencie przenoszenia lub podnoszenia.

Klocki magnetyczne - mnóstwo świetnych zestawów do wyboru

Zabawki te występują w wielu różnych odsłonach. W naszej ofercie znajdują się zestawy z elementami w kształcie patyczków, sześcianów, kulek oraz płytek, które można ze sobą łączyć w dowolny sposób. Szczególną uwagę warto również zwrócić na zestawy konstrukcyjne. Znajdziemy w nich części takie jak panele ścienne i okienne, a także elementy dachów, z których wznieść można domki i inne budowle. Źródłem ogromnej frajdy dla dziecka będą również zestawy do własnoręcznego skonstruowania torów wyścigowych dla kulek. Zawarte w nich tunele, zjeżdżalnie i panele są elementami, których układanie zajmie malucha na długi czas. Warto też wybrać zestaw z częściami ruchomymi – na przykład kołami do samochodzików.

Mnóstwo zabawy i wartości edukacyjne

Do pudełek z magnetycznymi zabawkami często załączana jest instrukcja. W niej metodą krok po kroku wyjaśnione jest, jak z dostępnych elementów złożyć przykładowe konstrukcje. Dziecko zachęcane jest też do samodzielnego wznoszenia kolorowych budowli, a przez to – do rozwijania wyobraźni przestrzennej. Zestawy różnią się między sobą liczbą elementów. W asortymencie znajdziesz mniejsze opakowania, w których zawarte jest kilkadziesiąt części, a także większe pudełka, liczące ich nawet kilkaset. Kupując klocki magnetyczne, zwracaj uwagę na oznaczenie wieku dziecka. Ze względu na obecność małych elementów większość dostępnych tu zestawów jest przeznaczona dla maluchów powyżej 3 roku życia. 

Klocki magnetyczne dla dzieci to zabawka, która zyskuje sobie coraz to większą popularność i uznanie - nie tylko wśród rodziców, ale także i wśród maluchów. Walorów, jakie płyną z posiadania tego typu klocków jest nieskończenie wiele, a to co dla większości z rodziców jest najważniejsze, to sam fakt, że klocki te pozwalają na wykorzystanie kreatywnego potencjału, jaki drzemie u dziecka. Klocki magnetyczne stanowią więc połączenie przyjemnego z pożytecznym - nauki z zabawą - a także pozwolą rodzicom na spędzenie czasu wspólnie z pociechą.

Klocki magnetyczne - zabawka, która uczy i relaksuje

Klocki magnetyczne z pewnością nie są kolejną, zwykłą zabawką, która po chwili znudzi naszego malucha. Potrafią one bowiem zająć dziecko na długie godziny, a co najważniejsze, pomogą mu odkrywać kolejne tajemnice. W jaki sposób? Otóż klocki na magnes dają cały szereg możliwości odnośnie ich układania. Można za ich pomocą tworzyć figury geometryczne, ale także inne, przestrzenne konstrukcje, które bez problemu mogą zostać wykorzystane w celach edukacyjnych. Oferowane przez nas klocki magnetyczne zaprojektowane zostały w taki sposób, by mogły one zarówno uczyć dziecko, ale jednocześnie pomóc się odprężyć oraz wyciszyć emocje. Gwarantujemy, że nasze klocki na magnes są w stanie zrelaksować absolutnie każdego - nie tylko dziecko, ale także i i jego rodzica. Łączenie ze sobą poszczególnych elementów może przynieść więc wiele satysfakcji, nauki i co najważniejsze dobrej zabawy.

Duże klocki magnetyczne i szereg kreatywnych możliwości

W naszym sklepie stawiamy przede wszystkim na różnorodność oraz dopasowanie. Wiemy również, że dziecko do odpowiedniego rozwoju potrzebuje stymulacji i szeregu bodźców, które mu w tym pomogą. Nic nie sprawdzi się więc lepiej niż dostępne w naszej ofercie duże klocki magnetyczne. To co wyróżnia je na tle mniejszych i bardziej kompaktowych modeli, to sam fakt, że za ich pomocą można tworzyć o wiele bardziej zaawansowane konstrukcje! Dziecko może własnoręcznie przygotować tor kulkowy, czy budować swoje pierwsze "modele domków" z paneli edukacyjnych magnetycznych. Klocki magnetyczne duże stają się więc świetnym wsparciem jeśli chodzi o rozwój kreatywności, a jednocześnie stymulują zdolność dziecka do logicznego myślenia. Rodzice będą więc mogli obserwować, jak mali "konstruktorzy" pracują i wznoszą swoje umiejętności na znacznie wyższy poziom!

Kulki magnetyczne i trójwymiarowe konstrukcje edukacyjne

Kulki magnetyczne - jakie oferowane są w naszym asortymencie- pozwalają na tworzenie edukacyjnych konstrukcji trójwymiarowych. Jeśli więc rodzice czują, że ich maluch znajduje się na odpowiednim etapie, by zacząć wprowadzać do jego życia nieco więcej wartości edukacyjnych, wówczas kulki neodymowe będą najlepszym rozwiązaniem. Za ich pomocą można wykreować oryginalne i kolorowe figury geometryczne i figury przestrzenne. Dziecko więc będzie mogło połączyć w tym momencie świetna zabawę, ale także i naukę. Kulki magnetyczne duże dają wręcz nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia walców, stożków, czy nawet i kwadratów i stanowią idealną pomoc wizualną. Rodzice z pewnością tego wyboru nie będą żałować.

Klocki na magnes - spędź czas ze swoją pociechą w kreatywny sposób!

W budowaniu relacji rodzica i jego pociechy najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu. Jeśli jednak rodzicom brakuje pomysłów na zorganizowanie kreatywnych i produktywnych zajęć, to nasze klocki na magnes okażą się prawdziwym ratunkiem. Zarówno kulki neodymowe jak i panele magnetyczne pozwalają na świetną zabawę w towarzystwie pociechy, podczas której można przemycić także szereg wartości edukacyjnych. Wspólne tworzenie konstrukcji i zgłębianie tajemnic trójwymiarowego świata pozwoli na optymalne wsparcie rozwoju dziecka, a także na rozwój jego kreatywności, która ma ogromny potencjał na przyszłość. Duży wybór wzorów i kolorów jaki dostępny jest w naszym sklepie pozwoli na dopasowanie klocków na magnes idealnie do potrzeb i oczekiwań najmłodszych, a także i ich rodziców.