Akcesoria i zabawki ogrodowe

Czy na własnym podwórku można urządzić swojemu dziecku mały raj? Zakątek, w którym będzie chciało spędzać każdą wolną chwilę i miejsce, którym zachwyci swoich kolegów? Oczywiście, że tak! W dzisiejszym wpisie przedstawimy najciekawsze i najpopularniejsze typy akcesoriów i zabawek do ogrodu, które sprawią Twojemu dziecku frajdę i nakłonią je do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Domki ogrodowe dla dzieci

Domek ogrodowy to miejsce, w którym dzieciaki spędzają długie godziny i którym trudno się znudzić. Korzystanie z niego rozbudza kreatywność i wyobraźnię, w niezobowiązujący sposób uczy „dorosłych” zachowań i obowiązków, rozwija i dostarcza mnóstwa rozrywki.

Z ogrodowego domku można korzystać w towarzystwie znajomych lub rodziny, można także spędzać w nim czas samotnie i urządzać całkowicie po swojemu. Tego typu zabawka z powodzeniem sprawdzi się zarówno w niepogodę, chroniąc przed deszczem, jak i w upały, chroniąc przed słońcem. Jeżeli wybierzemy model wykonany z wysokiej jakości materiałów, domek posłuży nam przez kilka sezonów i długi czas będzie cieszył dziecko.

Do wyboru mamy domki stylizowane na zamki, namioty, wiejskie chaty, rezydencje, domki z bali, pałace czy sklepy. Wiele modeli posiada drabinki i zjeżdżalnie, stoliki i krzesła bądź elementy interaktywne. Niezależnie od gustów i preferencji, każde dziecko powinno w ofercie domków ogrodowych znaleźć coś idealnego dla siebie.

Alternatywą dla takiego domku może być namiot ogrodowy – jest to rozwiązanie mniejsze, tańsze i skromniejsze, ale również zapewniające dziecku dużo zabawy.

domki ogrodowe dla dzieci

Ogrodowe place zabaw dla dzieci

Mini-place zabaw przeznaczone do ogrodu to idealne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają aktywność na świeżym powietrzu, ale nie zawsze mają możliwość skorzystać z publicznego placu zabaw.

Rodzice doceniają tego typu zabawki za to, że są bezpieczne, solidnie wykonane i pozwalają im zaoszczędzić czas. Dziecko spokojnie bawi się w przydomowym ogrodzie, a rodzic w tym czasie może wygodnie leżeć na własnym leżaku, gotować obiad albo kosić trawnik.

Wybór ogrodowych placów zabaw dla dzieci jest przeogromny. Można zaopatrzyć się w kompletny zestaw, zawierający zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, tunele i wiele innych, a można także wybrać model mniejszy, np. z jedną zjeżdżalnią i jedną drabinką.

ogrodowe place zabaw dla dzieci

Huśtawki i zjeżdżalnie do domowego ogrodu

Oprócz kompletnych placów zabaw można na podwórku postawić także huśtawkę, zjeżdżalnię bądź bujaczek. Jest to rozwiązanie nieco skromniejsze, ale dzięki temu mniej kosztowne. Z tego typu pojedynczych elementów można także zaprojektować własny plac zabaw albo rozbudować już gotowy zestaw.

huśtawki i zjeżdżalnie ogrodowe

Piaskownice dla dzieci

Doskonałym pomysłem na zapewnienie dziecku wielogodzinnej rozrywki na podwórku jest zaopatrzenie je w piaskownicę oraz akcesoria do niej.

Korzystanie z piaskownicy pobudza wyobraźnię i kreatywność malucha i nadaje się zarówno dla rocznych, jak i kilkuletnich dzieci. Jest to klasyczna zabawka, którą znają wszyscy i która przy niedużym nakładzie finansowym może służyć nam przez lata.

Do wyboru mamy klasyczne piaskownice stawiane na ziemi, do których można wejść oraz piaskownice stołowe z elementami wodnymi, które dostarczają dzieciakom niesamowitej frajdy i radości.

piaskownice ogrodowe dla dzieci

Trampoliny ogrodowe

Trampoliny podwórkowe dla dzieci to absolutny hit ostatnich lat. Stanowią inwestycję na lata i przyciągają zarówno maluchy, jak i dorosłych.

Dzięki trampolinie dziecko nie tylko dobrze się bawi, ale też poprawia kondycję, odstresowuje się i dotlenia oraz ma możliwość rozruszania swojej wyobraźni (np. w wymyślaniu rozmaitych póz wykonywanych w powietrzu).

W sprzedaży dostępne są małe i duże rozmiary trampolin ogrodowych – jeżeli tylko miejsce nam na to pozwala, warto kupić model jak największy, by mogło z niego korzystać jednocześnie kilka osób.

Przeczytaj również: Jaką trampolinę do ogrodu wybrać?

trampoliny ogrodowe dla dzieci

Dlaczego spędzanie czasu na powietrzu jest takie ważne?


Dzieci powinny spędzać poza domem kilka godzin dziennie. Nawet jeśli pogoda nie jest sprzyjająca, wystarczy odpowiedni ubiór, który zapewni dziecku ciepło i komfort.

Zbiór zalet przebywania na świeżym powietrzu ilustruje poniższa grafika:Dlatego właśnie warto zachęcać dzieci do aktywnego spędzania czasu na dworze. A żeby się nie nudziły, można zaopatrzyć je w ciekawe akcesoria i zabawki ogrodowe, np. wymienione wyżej place zabaw, trampoliny czy huśtawki. Produkty tego typu znajdziesz w naszym sklepie.

akcesoria i zabawki ogrodowe