Paintball laserowy dla dzieci

Zabawy bronią, nawet zabawkową, mogą wzbudzać pewne obawy u rodziców, którym sprzęt tego typu kojarzy się wyłącznie z przemocą. Dzięki szalenie popularnym wśród dzieci na całym świecie zestawom do gry w laser tag, pragniemy przypomnieć, że zabawkowa broń to także element sportu oraz dobrej zabawy, towarzyszący nam od pokoleń. Na czym polega fenomen karabinów laser tag i jak wygląda paintball laserowy dla dzieci – o tym przeczytasz poniżej.

Co to jest laser tag?

Na początek opowiemy o grze. Grze, która łączy pokolenia. Grze, w którą może zaangażować się aż 20 osób jednocześnie. Grze, która rozwija i dostarcza mnóstwa frajdy. Laser tag – bo o nim mowa – to sport nazywany „laserowym paintballem”, którego wyjątkowość polega na tym, że rozgrywka jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, a uczestnikami gry mogą być również dzieci.

Rozgrywki laser tag urządzane są zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniach. Nie wymagają one dużej powierzchni, dlatego można je zorganizować właściwie w każdych warunkach. Liczba uczestników gry jest sprawą otwartą – pojedynkować się mogą zarówno dwie osoby, jak i kilkuosobowe drużyny. Elastyczność zasad i prostota warunków sprawiają, że w laserowy paintball można bawić się z każdym i wszędzie. Ciekawostką może być to, że na całym świecie – również w Polsce – można znaleźć specjalne sale do gry w laser tag, gdzie organizowane są znacznie bardziej złożone rozgrywki, składające się m.in. z odgrywania scenariuszy i wchodzenia w role.

Ogromną zaletą laserowego paintballa jest jego bezbolesność, łatwe do przyswojenia zasady oraz możliwość korzystania z ciekawego sprzętu, który nie wymaga amunicji i nie jest skomplikowany w obsłudze.

Czy paintball laserowy jest dobry dla dzieci?

W laser tag grają już ośmiolatkowie, a nawet młodsze dzieciaki. Jest to rozgrywka bezpieczna – zarówno dla uczestników, jak i osób postronnych, która dostarcza mnóstwa frajdy, a przy okazji również rozwija.

Duch sportowej rywalizacji oraz aktywność fizyczna to jedne z najważniejszych elementów gry, ale na tym zalety laserowego paintballa się nie kończą. Przede wszystkim rozgrywka uczy myślenia taktycznego, analizowania szans i ryzyka oraz szacowania odległości, a także rozwija koncentrację, zręczność i spryt. Jest to rodzaj sportu nastawionego na zdrową rywalizację oraz współpracę drużynową, który dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Właśnie dlatego pokochali go zarówno dorośli, jak i dzieci.

Jaki sprzęt do gry w laser tag?

W sklepie EkstraZabawki.pl znajduje się kilka zestawów do laserowego paintballa dla dzieci - z maskami w komplecie lub bez nich:

ZESTAW PISTOLETÓW LASEROWYCH Call of Life - Laser tag Moro 2x pistolet 2x maska

laser tag zestaw

ZESTAW PISTOLETÓW LASEROWYCH Call of Life - Laser tag Kolorowe - 2x pistolet 2x maska

laser tag pistolety

PAINTBALL LASEROWY dla dzieci - dwa pistolety Laser Tag - Żółty Czerwony

laser tag

PAINTBALL LASEROWY dla dzieci - dwa pistolety Laser Tag - Zielony Niebieski

paintball laserowy pistolety

DUŻE PISTOLETY LASEROWE Star Team Laser Tag

laser tag paintball

 

Paintball laserowy – jak używać pistoletu?

  1. Włączamy pistolet. Po sygnale dźwiękowym uruchamiają się w nim wskaźniki grup oraz wskaźniki szans.
  2. Wybieramy rodzaj broni oraz kolor drużyny.
  3. Podczas rozgrywki naciskamy spust po wycelowaniu w przeciwnika. Jeżeli trafienie jest zaliczone, przeciwnik traci jedną lub więcej szans (w zależności od rodzaju broni). Wskaźnik grupy zaczyna migać, kiedy zawodnik straci wszystkie szanse i odpada z gry.

Laser tag – jak używać maski?

  1. Uruchamiamy maskę i czekamy na włączenie wskaźnika szans.
  2. Celujemy karabinem w maskę, by przypisać ją do konkretnej drużyny.
  3. Podczas rozgrywki wskaźniki szans oraz dźwięki sygnalizują trafienie. Po utracie wszystkich szans maska zaczyna migać.

Nową rozgrywkę rozpoczynamy od ponownego uruchomienia maski.

Dla kogo paintball laserowy?

Pistolety do gry w laser tag przeznaczone są dla dzieci powyżej 8 roku życia. Maski, stanowiące część wyposażenia, posiadają regulowane paski, dzięki czemu można je dopasować zarówno do większych, jak i mniejszych głów.

Paintball laserowy to idealna rozgrywka dla fanów kultowej gry Counter-Strike oraz wszystkich, którzy chcieliby wcielić się w rolę wojownika i wspólnie z przyjaciółmi spędzić czas na emocjonującej zabawie.

Chcesz sprawić frajdę swojemu dziecku? Sprawdź naszą ofertę zestawów do gry w laser tag!