Samochodziki na akumulator to zabawki, które już od jakiegoś czasu podbijają serca dzieci i rodziców. Szybkie, nowoczesne autka dają dzieciom wielką frajdę, przyczyniając się tym samym do rozwoju wielu umiejętności, do których zaliczyć można między innymi poprawę koncentracji oraz naukę orientacji w terenie. Oferta samochodzików jest jednak ogromna, przez to wybór jednego z nich może być kłopotliwy. Na co trzeba zwrócić największą uwagę przed zakupem konkretnego auta na akumulator?

Rodzaj samochodu

Aby wybrać odpowiedni rodzaj samochodu elektrycznego, należy najpierw zwrócić uwagę na jego typ. Obecnie na rynku dostępne są autka dla dzieci na akumulator w wersjach jednoosobowej, dwuosobowej oraz specjalnej. Jednoosobowe samochody elektryczne to najpopularniejsze pojazdy tego typu, idealnie sprawdzające się u chłopców i dziewczynek. Wersja dwuosobowa jest z kolei rozwiązaniem, które przeznaczone jest przede wszystkim dla rodzeństw lub bliźniaków. Ostatni rodzaj, czyli samochody dla dzieci w wariancie specjalnym, to pojazdy, które zaprojektowane są na podobiznę policji, straży pożarnej, itp. Mogą zatem stanowić świetny pomysł na prezent dla dziecka, którego rodzice pracują w służbach mundurowych i tym samym chcą upodobnić się do mamy lub taty.

Wielkość i prędkość

Wielkość samochodu powinna zostać dostosowana do wieku, wagi oraz wzrostu dziecka. Ciężar dziecka wpływa na komfort korzystania z zabawki, co może mieć znaczenie dla późniejszej chęci do zabawy. Tak samo duże znaczenie ma prędkość, z jaką porusza się samochodzik. Młodsze dzieci powinny używać samochodów na akumulator, które osiągają do 5 km/h, podczas gdy starszaki mogą poruszać się nawet 10 km/h. Kryterium wieku ma więc tutaj duże znaczenie, gdyż pozwala na bezpieczne korzystanie z auta. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej producentów zawiera w opisie oferty samochodziku powyższe informacje, ułatwiając tym samym wybór jednego z autek.

Dodatkowe elementy

Dobre auta elektryczne dla dzieci wyposażone są przede wszystkim w pasy. Tak jak w prawdziwym samochodzie, pasy chronią przed wszelkiego rodzaju urazami podczas nieprzewidzianych sytuacji, takich jak wypadki. Dzięki nim rodzic ma pewność, że maluchowi nic się nie stanie podczas zabawy. Takim dodatkowym elementem w samochodziki są także panele MP3 lub wielofunkcyjne kierownice.

Dobry samochód czy też motor na akumulator to inwestycja na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na każdy z opisanych elementów. Dobrze przemyślany zakup to wysoki poziom zadowolenia Twojego dziecka.