Jak dbać o akumulator w pojeździe elektrycznym?

Jako jeden z liderów sprzedaży samochodów na akumulator dla dzieci w Polsce, każdego dnia otrzymujemy zapytania dotyczące m.in. prawidłowego użytkowania pojazdów, pomysłów na zabawy, wyboru najlepszego samochodu dla dziecka itd.

Przygotowaliśmy szereg wpisów, które pomagają naszym klientom. W tym temacie polecamy szczególnie:

Ponadto przygotowaliśmy specjalny ebook Auto na akumulator. Pomysły na zabawy dla dzieci, który dodajemy gratis do każdego zamówionego samochodu. Więcej o ebooku we wpisie: Zabawy autem na akumulator.

Okazuje się jednak, że największy problem sprawia prawidłowe użytkowanie pojazdu i dbanie o akumulator. Z tego powodu postanowiliśmy podzielić się swoją wiedzą w tym temacie, by mali kierowcy jak najdłużej mogli cieszyć się z pełnych możliwości swoich ukochanych samochodów, motocykli czy gokartów.

Jak dbać o akumulator w pojeździe dla dzieci?

Zakup pojazdu elektrycznego to początek wspaniałych przygód, ale także odpowiedzialność. Od nas zależy, jak długo wóz będzie służył i w jakiej kondycji zostanie zachowany. Oto kilka rad od specjalistów sklepu EkstraZabawki.pl, które w tym pomogą:

  • Nie doprowadzaj do pełnego rozładowania akumulatora. Kilkakrotnie dopuszczenie do takiej sytuacji może zakończyć się uszkodzeniem sprzętu.
  • Akumulator ładuj za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu, przestrzegając czasu ładowania podanego w instrukcji.
  • Jeżeli nie zamierzasz przez dłuższy czas korzystać z pojazdu, wypnij z niego akumulator.
  • W okresie długotrwałego niekorzystania ze sprzętu (np. zimą) minimum raz w miesiącu ładuj akumulator.
  • Nie dopuść do zalania akumulatora (np. w czasie deszczu lub nieuważnej zabawy).
  • Nie pozostawiaj pojazdu w miejscach mocno nasłonecznionych.

To tylko kilka prostych zasad, które bardzo łatwo można wcielić w życie, a które sprawią, że akumulator długo zachowa swoją trwałość.

Pamiętajmy, że nieodpowiednie korzystanie z pojazdu i nieprzestrzeganie powyższych zasad może zakończyć się bardzo szybkim zniszczeniem akumulatora i narazić nas na kolejne koszty.

Nie tylko auta

Warto dbać o każdy z posiadanych pojazdów elektrycznych dla dzieci – niezależnie od tego, czy jest to drogie auto czy tańszy motocykl. W naszej ofercie znajdują się nie tylko samochody, w tym najbardziej pożądany Mercedes G63 6x6, ale także inne pojazdy. Ich prezentację znajdziesz w przeglądzie pojazdów elektrycznych dla dzieci.

Więcej szczegółów na temat prawidłowego użytkowania akumulatora w pojeździe elektrycznym i odbioru przesyłek z naszego sklepu znajdziesz w zakładce Pojazdy na akumulator.