Kącik małego majsterkowicza

Chyba każdy rodzic prędzej czy później przekonuje się, że dziecko staje się jego wiernym naśladowcą. Dotyczy to języka, jakim się posługuje i codziennych zachowań, ale także zainteresowań. To, co „dorosłe” okazuje się najciekawsze. Stąd tak wielką popularnością cieszą się zabawki pozwalające naśladować codzienne czynności wykonywane przez dorosłych. Na przykład: kuchnie dla dzieci, odkurzacze, auta na akumulator czy domki ogrodowe. A co jeszcze lubią robić maluchy? Majsterkować! Zarówno chłopcy jak i dziewczynki przepadają za małymi narzędziami, pokojowymi warsztatami i walizkami pełnymi śrubek, śrubokrętów, młotków i innych „dorosłych” akcesoriów. Dlatego właśnie dziś przyglądamy się produktom z kategorii MAJSTERKOWANIE i podpowiadamy, jak zaaranżować we własnym domu kącik małego majsterkowicza.

Dlaczego warto uczyć dzieci majsterkowania?

Zabawki przypominające dorosłe narzędzia, takie jak wkrętarki, młotki, pojazdy do skręcenia, śrubki czy miarki, pozwalają na rozwijanie umiejętności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji i precyzji. Skłaniają także do wcielania się w role, co korzystnie wpływa na wyobraźnię oraz zapewniają wielogodzinną rozrywkę, którą trudno się znudzić i w której może uczestniczyć więcej dzieci – niezależnie od tego, czy mają lat dwa czy siedem.

Zestawy dla majsterkowiczów oraz pojedyncze akcesoria to doskonały pomysł na prezent dla malucha – i chłopca, i dziewczynki – który sprawdzi się przy każdej okazji.

Warsztaty dla dzieci

Na początek warto zacząć od wybrania warsztatu. Na rynku dostępne są zarówno obszerne zestawy, jak i bardziej kompaktowe rozwiązania – zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Dla przykładu:

Warsztat duży kącik mechanika

Masywny warsztat o szerokim blacie, z dostępem do narzędzi, poręcznego odkurzacza oraz piankowych klocków pozwalających na budowanie własnych konstrukcji.

warsztat kącik mechanika

Warsztat małego stolarza

Stylizowany na drewno, bogato wyposażony – m.in. w narzędzia i klocki – zestaw stolarski, w skład którego wchodzi m.in. wydająca realistyczne dźwięki elektroniczna wiertarka dla dzieci oraz zbiór projektów, które można zrealizować za pomocą klocków.

warsztat stolarski dla dziecka

Warsztat Bosch

Profesjonalny warsztat składający się z aż 150 elementów – m.in. wkrętarki, piły, kątownika i młotka oraz profesjonalnego ubioru.

warsztat bosch dla dzieci

Warsztat z narzędziami – Cars 3

Zestaw nawiązujący do popularnej bajki. Nieduży, wyposażony w podstawowe narzędzia i umożliwiający skręcenie samochodu Zygzaka McQueena.

warsztat cars zygzak

Warsztat stacja benzynowa

Kolorowa i pełna uroczych elementów propozycja dla maluszków. Interaktywna zabawka, która po złożeniu służy za krzesło a po rozłożeniu dostarcza mnóstwa radości i zabawy.

stacja benzynowa dzieci

Zestawy narzędzi dla dzieci

W tej bardzo pojemnej kategorii znajdują się zarówno niewielkich rozmiarów walizki, jak i solidne pojazdy serwisowe. Oto kilka z nich:

Skrzynka z narzędziami

Profesjonalna walizka zawierająca solidne, doskonałej jakości narzędzia, m.in. klucz francuski, młotek, miarkę i kombinerki.

walizka z narzędziami dla dzieci

Samochód serwisowy Bosch

Wielofunkcyjny warsztat samochodowy, który pozwala na otwieranie maski silnika, naprawianie rozrusznika i reflektorów oraz skręcanie i rozkręcanie np. kół, silnika, świec zapłonowych czy chłodnicy.

Samochód Serwisowy Bosch

Zestaw drwala

Byli mechanicy i stolarze – pora na drwala! Piła łańcuchowa, kask, słuchawki i kilka innych elementów – idealny zestaw dla małych miłośników drwalstwa. Uwaga! Piła posiada efekty świetlne i dźwiękowe, więc będzie naprawdę zabawnie i… głośno!

zestaw drwala dla dzieci

Mały drewniany warsztat

Doskonały zestaw dla najmłodszych dzieci – wykonany z drewna, zawierający kolorowe elementy, niewielki i ciekawie zaprojektowany. W sam raz na start!

drewniany warsztat dla malucha

Bob Budowniczy – warsztat w walizce

Bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają na tyle dużej przestrzeni, by zainwestować w pełnowymiarowy warsztat oraz dla fanów Boba Budowniczego. Zaledwie pół minuty wystarczy, by złożyć go lub rozłożyć, a w jego skład wchodzą m.in. młotek, imadło, piła czy śrubokręt.

Warsztat W Walizce Bob Budowniczy

Akcesoria majsterkowicza

Małych fanów majsterkowania można zaopatrywać także w pojedyncze narzędzia oraz elementy do skręcenia – będą one dobrym wyborem na początek albo jako uzupełnienie już posiadanego warsztatu. Wybór akcesoriów jest naprawdę szeroki. Kilka przykładowych propozycji, to:

oraz wiele innych!

https://www.ekstrazabawki.pl/Majsterkowanie-c128/