Mata edukacyjna dla dziecka

Jednym z największych problemów młodych rodziców jest konieczność przedarcia się przez setki sprzecznych komunikatów dotyczących tego, co będzie potrzebne ich pierwszemu dziecku. Z czego powinna składać się wyprawka? Czy zabawki interaktywne mają sens? Czym zajmować niemowlę?

Chcąc wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę oraz rekomendacje naszych klientów, postanowiliśmy przedstawić produkty, które sprawdzają się naprawdę świetnie i które młodzi rodzice bardzo cenią za to, że były dobrą inwestycją, a nie kolejnym niepotrzebnym wydatkiem.

Jednym z takich właśnie udanych wyborów są edukacyjne maty do zabawy.

Maty edukacyjne dla dzieci – jak wyglądają?

Maty stworzone z myślą o niemowlętach produkowane są z wysokiej jakości, przyjemnych w dotyku, miękkich materiałów. Większość z nich posiada kontrastowe wzory w żywych kolorach, które pomagają rozwijać wzrok i przyciągają uwagę dziecka oraz elementy przestrzenne – pałąki z wiszącymi zabawkami, grzechotki i piłeczki, a także elementy dźwiękowe – szeleszczące folie czy piszczałki, które stymulują słuch dziecka.

Coraz więcej modeli mat edukacyjnych posiada także dodatkowe siatki, pozwalające na zamianę płaskiej maty w kojec lub basen z piłeczkami, dzięki którym maluch zawsze będzie znajdował się w bezpiecznym położeniu.

maty dla niemowląt

Mata edukacyjna dla dziecka – dlaczego warto kupić?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto zainwestować w matę do zabawy dla niemowlaka, oto kilka najważniejszych korzyści, które zwracają szczególną uwagę:

 • Domowy plac zabaw – zanim maluch będzie gotowy na szaleństwa na prawdziwym placu zabaw, możesz stworzyć mu przyjazne i rozwijające środowisko do swobodnej zabawy we własnym domu. Co jest przy tym szalenie ważne – będzie to własna, prywatna przestrzeń Twojego dziecka, które będzie czuło się w niej bezpiecznie.
 • Ruch i ćwiczenia – mata edukacyjna zachęca do aktywności fizycznej – machania rączkami i nóżkami, unoszenia główki, sięgania po poszczególne elementy, czołgania się, raczkowania i turlania na boki.
 • Rozwój i stymulacja – elementy o różnych kolorach i fakturach, wydające dźwięki i zachęcające do zabawy to doskonałe narzędzia wspomagające motorykę małą, rozwijające zmysły i pobudzające do samodzielnej zabawy.
 • Poręczność – matę łatwo wyczyścić, zwinąć i zabrać ze sobą, np. do ogrodu czy w podróż.
 • Chwila oddechu dla rodziców – nie ma nic złego w tym, że mama lub tata potrzebują chwilę odpocząć. Kiedy dziecko się bawi, rodzic może ułożyć się obok i bawić razem z nim, ale także usiąść niedaleko i spokojnie napić się kawy. Ciepłej, oczywiście.
 • Na każdy wiek - mata edukacyjna to produkt, który nadaje się do zabawy już od pierwszych tygodni życia dziecka i będzie mu towarzyszyć przez kilkanaście miesięcy. Gdy maluch zacznie chodzić, pałąki z zabawkami można schować i do swobodnej zabawy pozostawić dziecku samą matę.

maty dla dzieci

Na co zwrócić uwagę przed zakupem maty?

Decydując się na zakup maty edukacyjnej, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • Rozmiar (może być mała lub bardzo duża – w zależności od naszych potrzeb – najważniejsze, by dawała dziecku swobodę poruszania się).
 • Materiał i sposób wykonania (dzięki którym zabawa będzie bezpieczna, a mata łatwa do rozłożenia i złożenia)
 • Dołączone zabawki (warto, by były urozmaicone i łatwe do ściągnięcia oraz ponownego zawieszenia).
 • Funkcje dodatkowe (jeżeli mamy większe potrzeby, możemy wybrać matę, którą błyskawicznie można przemienić w kojec lub basen z kulkami).
 • Możliwość prania (wygodniejsza będzie taka mata, którą można swobodnie umieścić w pralce).
mata dla dziecka

Gdzie kupić matę edukacyjną dla dziecka?

W ofercie EkstraZabawki.pl znajdziesz kilkadziesiąt mat edukacyjnych dla dzieci w różnych kolorach i wzorach. Są one chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ odznaczają się wysoką jakością wykonania i przyjaznym dla dziecka doborem elementów i materiałów.

maty edukacyjne