Jakimi klockami bawią się dzieci?

Klocki wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci – potrafią wciągnąć do zabawy na długie godziny, uruchamiają kreatywność i nigdy się nie nudzą. Pierwszym wyborem rodziców są zazwyczaj popularne Lego oraz Lego Duplo, ale skompletowanie z nich solidnej kolekcji wiąże się, niestety, z niemałymi kosztami. I chociaż wydaje się, że duńskie klocki nigdy nie odejdą do lamusa, to w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają zestawy innego typu. Jakie? Przygotowaliśmy przegląd najbardziej lubianych przez dzieci opcji!

Klocki Pungrow

Absolutny HIT polskich przedszkoli i żłobków - gorąca nowość, którą pokochały maluchy i starszaki. Wysoka jakość wykonania oraz duże, kolorowe elementy, to gwarancja udanej zabawy przez długie godziny. Zestawy zawierają nie tylko klocki o różnych kształtach, ale także dodatkowe akcesoria, jak koła czy oczy, które urozmaicają zabawę i rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię dzieci.

klocki pungrow

Klocki magnetyczne

Umożliwiają twórczą zabawę, rozwijają kreatywność i logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne. Zachęcają do konstruowania własnych obiektów lub odtwarzania gotowych konstrukcji. Nie tylko stanowią kreatywne wyzwanie, ale też mogą posłużyć do nauki kształtów i kolorów albo podstaw działań matematycznych. Przyciągają żywymi kolorami i solidnością wykonania. Chętnie bawią się nimi nie tylko dzieci, ale i dorośli.

klocki magnetyczne
Nowością wśród klocków magnetycznych, na którą warto zwrócić uwagę, są zestawy Supermag, które podbiją serca małych konstruktorów piękną kolorystyką, dużą liczbą klocków i elementów dodatkowych oraz możliwością łączenia ich w dowolny sposób.

supermag klocki magnetyczne


Klocki zdalnie sterowane – CaDA

Idealna propozycja dla małych konstruktorów! Kilkaset elementów łączy się w zdalnie sterowany pojazd. Zabawa klockami CaDA uczy logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, posługiwania się przedmiotami i dopasowania ich do siebie. Zestaw zadowoli każdego bystrego malucha, który lubi kreatywne zadania i rozwijające zabawy.

klocki zdalnie sterowane cada

Klocki drewniane

Zestawy wykonane z drewna najczęściej wybierają rodzice rocznych lub nieco starszych dzieci. Są one wykonane z naturalnego tworzywa, ekologiczne i trwałe, przez co obecnie cieszą się ogromną popularnością. Służą nie tylko do konstruowania najróżniejszych budowli, ale też do swobodnej zabawy i edukacyjnych wyzwań. Do wyboru mamy zestawy kolorowe, naturalne oraz mieszane.

klocki drewniane

Klocki konstrukcyjne

Rozbudź w swoim dziecku żyłkę konstruktora za pomocą niesamowicie rozwijających zestawów klocków konstrukcyjnych. Niektóre z nich zawierają w sobie takie elementy jak śrubki, uszczelki i metalowe detale, inne wykonane są z ekologicznego drewna. Niezależnie od tego, na jaki typ się zdecydujemy – świetna, ciekawa i rozwojowa zabawa gwarantowana!

klocki konstrukcyjne

Klocki edukacyjne

W tej kategorii mieszczą się różnego typu zestawy, których wspólnym elementem jest walor edukacyjny. Wśród nich znajdują się drewniane układanki dla niemowląt i wieloelementowe zestawy konstrukcyjne dla starszych dzieci.

klocki edukacyjne

Klocki przestrzenne

Kolejna znakomita propozycja rozwijająca wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i zdolności manualne. Niepozorne klocki, z których tworzy się ciekawe i niebanalne konstrukcje i które z powodzeniem można wykorzystać do nauki podstaw matematyki czy wiedzy o kształtach i kolorach.

klocki przestrzenne

Słomki do budowania

Nietypowe i oryginalne klocki służące do tworzenia przestrzennych konstrukcji za pomocą słomek. Mogą z nich powstać małe elementy o nietypowych kształtach albo ogromne budowle – wszystko jest kwestią wyobraźni i kreatywności.

słomki do budowania

Klocki z sorterem

Kreatywne zestawy dla maluchów – uczą kształtów i kolorów, trenują zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną i są idealną propozycją jako pierwsze klocki dla dziecka.

klocki z sorterem

Klocki Wader

Wader oferuje klocki w kilku różnych rodzajach. Najpopularniejsze z nich to klocki w rozmiarze XXL – miękkie, przyjazne dla najmłodszych dzieci, kolorowe i ładnie wykonane.

klocki wader

Klocki Ecoiffier

Zestawy od Ecoiffier to pełne kolorów klocki dla maluchów – duże, lekkie, dobrze dopasowujące się do siebie. Idealnie nadają się do tworzenia pierwszych konstrukcji – zarówno podczas swobodnej zabawy, jak i na podstawie wzoru z opakowania.

https://www.ekstrazabawki.pl/category/?q=klocki+ecoiffier#top

Jakie klocki dla dziecka?

To, jakie klocki wybierzemy dla niemowlaka, roczniaka, dwulatka czy starszego dziecka, powinno przede wszystkim zależeć od jego indywidualnych predyspozycji i preferencji. Niektóre maluchy lepiej odnajdują się w swobodnej zabawie prostymi drewnianymi klockami, inne potrzebują wyzwań w postaci zestawów konstrukcyjnych.

W naszej ofercie dostępne są propozycje dla dużych i małych – są to klocki zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Wszystkie charakteryzują się wysoką jakością wykonania i cieszą się niemałą popularnością wśród dzieci i rodziców.

Warto przejrzeć wszystkie dostępne propozycje i wybrać najlepszą – niezależnie od tego, czy mają to być klocki na prezent dla czyjegoś dziecka czy pierwsze zestawy dla naszego malucha – oferta klocków jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

klocki dla dzieci