Jaki gokart dla dziecka?

Chyba wszyscy pragniemy tego, aby nasze dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu, były aktywne i mogły dobrze spożytkować swoją energię. Świetnym sposobem na to jest np. jazda na rowerze, szaleństwo na hulajnodze, zabawa na przydomowym placu zabaw czy skakanie na trampolinie. Kolejną z naszych propozycji na aktywne spędzanie czasu jest zakupienie gokarta – pojazdu na pedały, który dostarcza niesamowitych wrażeń, a przy okazji wpływa korzystnie na kondycję.

 

Co to jest gokart?

Gokart to pojazd cztero- lub trzykołowy, który wprawiamy w ruch dokładnie tak samo, jak rower, czyli za pomocą wbudowanych pedałów. Istnieją także modele elektryczne, które spotkać można m.in. na torach gokartowych, ale które nadają się wyłącznie dla starszych użytkowników. Gokarty na pedały, posiadające z reguły duże, pompowane koła, idealnie nadają się już dla trzylatków i z powodzeniem mogą dzieciom służyć przez dłuższy czas.
gokarty dla dzieci
Na co zwrócić uwagę, wybierając gokarta dla dziecka?

Istnieje kilka kluczowych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

 

Fotel

Siedzisko to najważniejszy element pojazdu, dlatego też należy przyjrzeć się mu w pierwszej kolejności. Fotel dla dziecka powinien być regulowany i stanowić dobrą podporę kręgosłupa. To właśnie w nim kierowca spędza cały czas, więc powinien być wygodny i praktyczny.

 

Kierownica

Jeżeli dokonujemy zakupu (szczególnie online), powinniśmy upewnić się, że kierownica ma możliwość regulacji, co pozwoli na indywidualne dopasowanie jej wysokości.

 

Opony

Kolejnym ważnym elementem gokarta są opony. W zależności od tego, na jakiej powierzchni zamierzamy korzystać z pojazdu, warto dobrać odpowiednie opony, które nie zużyją się po kilku przejazdach i które będą zapewniały stabilną i wygodną jazdę.

 

Design

Choć nie jest to kluczowa sprawa, warto wziąć pod uwagę preferencje dziecka dotyczące wyglądu. Na rynku dostępne są gokarty o przeróżnym wzornictwie i różnych kolorach, a także stylizowane na pojazdy znanych marek (np. Ferrari) czy konkretnych typów (np. motyw wojskowy).

 

Dodatki

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku aut na akumulator, również w przypadku gokartów można znaleźć takie z mnóstwem ciekawych dodatków. W ramach urozmaicenia producenci zaopatrują pojazdy np. w klaksony, melodyjki czy kierunkowskazy. Żaden z tych elementów nie jest niezbędny, ale może stanowić miły dodatek podczas użytkowania.

gokarty na pedały

Dlaczego warto kupić dziecku gokarta?

Gokart napędzany siłą nóg jest idealnym pomysłem na rozwijający, wartościowy prezent, którym nie da się łatwo znudzić, a który gwarantuje  dziecku korzyści zdrowotne i umysłowe – rozwija koncentrację, koordynację za kierownicą i siłę mięśni, uczy szacowania odległości i kontrolowania prędkości. Przy okazji zachęca też do przebywania na świeżym powietrzu i wpływa korzystnie na kondycję.

 

Gdzie kupić gokarta dla dziecka?

W ofercie sklepu EkstraZabawki.pl znajduje się pełen przekrój gokartów – zarówno małych dla kilkulatków, jak i większych, które zmieszczą cztery osoby dorosłe. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty.

gokarty dla dzieci katalog