Każdy maluch, widząc swojego rodzica wsiadającego do samochodu, marzył o tym, aby móc wreszcie samemu wsiąść za kółko i udać się w daleką podróż. Czy możliwe jest spełnienie dziecięcych marzeń? Tak - i wcale nie trzeba czekać na osiemnastkę pociechy! Rozwiązaniem mogą być coraz popularniejsze w ostatnich latach elektryczne samochody dla dzieci. Decyduje się na nie wiele osób - a to z okazji urodzin, a to ot tak, po prostu, by zobaczyć na buzi malucha szeroki uśmiech. Jakie autka warto wybrać? Odpowiedź znajdziecie w tekście poniżej!

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że każdy rodzic martwi się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Niektóre mamy mogą nawet chodzić krok w krok za swoimi pociechami, pilnując, by nie spadł im z głowy przysłowiowy włos. Właśnie dlatego praktycznie wszystkie auta dla dzieci akumulatorowe i nie tylko - są produkowane w taki sposób, by maluchowi podczas jazdy nie stała się krzywda. Pojazdy są na ogół wyposażone w pasy bezpieczeństwa, a wiele z nich ma zamontowany automatyczny hamulec elektryczny, aktywujący się po zwolnieniu pedału gazu. Dodatkowo mają ograniczenie prędkości zależne od wieku dziecka - dla najmłodszych wynosi ono na ogół około 5 km/h, a dla „starszaków” do 10 km/h. Popularne jest również dołączenie specjalnego pilota, dzięki któremu rodzice mogą stale kontrolować zabawę swojej pociechy.


Najciekawsze samochody-zabawki na akumulator

Ogromnym zainteresowaniem ostatnimi czasy cieszą się licencjonowane autka elektryczne, które odwzorowują prawdziwe modele. To świetny sposób na spełnienie marzeń dziecka - w szczególności, gdy kupi się taki model, jakim podróżuje na co dzień rodzic malucha. Poniżej można przeczytać o dwóch najciekawszych modelach, robiących swego rodzaju furorę w 2021 roku!

Międzygalaktyczny samochód z gwiazdą na masce

Któż nie zna kojarzonej z ekskluzywnością marki Mercedes? Znana jest przez większość osób - także przez dzieci. Jednym z najciekawszych nowych modeli jest samochód na akumulator Mercedes Benz Retro. To prawdziwie elegancki i komfortowy pojazd, w którym zainstalowano pasy bezpieczeństwa, funkcję blokady bocznych drzwi, a do zestawu dodano także pilot, pozwalający na sterowanie autkiem rodzicom. Mercedesa napędzają 4 akumulatory o mocy 35W, a dodatkowym zabezpieczeniem jest tak zwany wolny start. Aby maluch mógł się wygodnie rozsiąść, zadbano, aby materiał fotela był wykonany z wysokiej jakości tworzywa - ekologicznej skóry, cechującej się przewiewnością. To świetna opcja dla najmłodszych miłośników motoryzacyjnych zabytków.
Ford zainspirowany naturą USA

Inspiracją dla jednego ze sportowych modeli Forda były dzikie konie z prerii Ameryki Północnej - mustangi - symbol młodości i siły. To kolejna z najciekawszych propozycji - Ford Mustang, który okazuje się dość spory nawet jak na autka dla dzieci. Samochód napędzają 2 akumulatory po 35W każdy, a do zestawu również i w tym przypadku dodano pilot dla rodzica. Ciekawostką jest fakt, że dziecięcy Ford został wykonany z troską o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu doskonale odwzorowuje prawdziwy model. Pozwoli to maluchowi na poczucie się niczym prawdziwy kierowca sportowego auta. Ponadto samochód posiada otwierane drzwi, miękkie siedzenie oraz zainstalowano w nim mnóstwo dodatków w postaci radia czy licznych efektów - zarówno dźwiękowych, jak i świetlnych.

Czy to wszystko? Absolutnie nie, ponieważ autek jest cała masa, a prócz nich można także wybrać maluchowi traktorek, samochód terenowy, wóz policyjny, a nawet i potężną ciężarówkę. Zabawka pozwoli na wielogodzinne chwile radości i będzie stanowić świetną alternatywę dla komputera, telefonu czy też telewizora. Podczas wyboru autka należy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio dopasować moc do wieku dziecka. Ponadto może jeszcze kłębić się w głowie pytanie - czy samochody są przeznaczone wyłącznie dla chłopców? Oczywiście, że nie! Dla dziewczynek przygotowane są po prostu inne kolory - zazwyczaj są to odcienie różu, ale nie tylko. A może autko dwuosobowe? Te i inne można wybrać w profesjonalnych sklepach!