W poprzednim wpisie przedstawiliśmy 2 najciekawsze w 2021 roku auta na akumulator dla najmłodszych miłośników motoryzacji. Na samym końcu tekstu wspomniane zostały inne, nieco bardziej „specjalistyczne” pojazdy, którym także warto poświęcić nieco uwagi. Jakie wehikuły cieszą się popularnością? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym Samochody zdalnie sterowanetekście.

Przyjemne z pożytecznym, czyli elektryczne traktorki


Traktorki to idealna propozycja dla małych farmerów, którzy lubią podróżować czymś większym niż osobowe auto. Kto jednak powiedział, że pojazdy dla dzieci na akumulator służą wyłącznie zabawie? Traktorki bardzo często są wyposażone w przyczepę, którą maluchy mają możliwość transportowania swoich zabawek, a nawet pomocy w drobnych pracach porządkowych na podwórku. Przyczepa jest ponadto odczepiana, dzięki czemu pociecha może po prostu napawać się samą jazdą. Traktorki często są też wyposażone w specjalne łyżki, pozwalające na przekształcenie ich w spychacze lub w małe koparki. Przykład stanowią licencjonowane pojazdy firmy John Deere.

Gdzie się podział jeden ślad, czyli motor elektryczny dla dzieci


Już na wstępie warto zauważyć, że dla najmłodszych dzieci, motory nie są wyposażone wyłącznie w 2 koła, a w 3 - z tyłu implementuje się podwójną oś. W przypadku tych pojazdów, wariantów jest co niemiara - dostępne są zarówno imponujące choppery, sportowe ścigacze, a nawet wyczynowe crossy, jak i modele policyjne. Niektóre z motorów mają nawet zamontowany gaz w manetce, czyli zupełnie jak w prawdziwym egzemplarzu! Na ogół proponowane są ponadto pompowane koła, mające na celu poprawę przyczepności, a tym samym bezpieczeństwa. W motocyklach zadbano także o komfort i liczne gadżety. Jakie? Zainstalowane są miękkie siedzenia, a nawet radio z wejściem USB lub na karty SD. Dodatkowo posiadają liczne funkcje w postaci efektów dźwiękowych, jak i świetlnych. Należy pamiętać, że na ogół motorki mają zainstalowane mocniejsze akumulatory. Dwukołowy model dla „starszaków” może nawet osiągać prędkość 19 km/h! Jest to SX-1628 wyposażony w hamulce tarczowe i piękne podświetlenie LED.

Terenowe auto na akumulator dla wymagających


A gdyby tak postawić na trudny teren i wspinaczkę na wyżyny lub pagórki? Z terenówkami to nic trudnego! Dodatkowo w tym przypadku także można wybrać rozmaite warianty, z czego dostępne są między innymi klasyczne samochody ze wzmocnionym zawieszeniem, pojazdy typu buggy lub quady. Aby zapewnić bezproblemowe podjazdy i uniknąć sytuacji uszkodzenia wehikułu, producenci wyposażyli autka w napęd na 4 koła, mocniejsze akumulatory, a także solidniejszą ramę oraz resztę części. Dzięki temu samochód wjedzie nawet na najbardziej strome i trudne tereny! Jednym z ciekawszych reprezentantów tej grupy jest wierna kopia uznanej terenówki - Toyoty Hillux.

Jak widać, dostępnych pojazdów akumulatorowych dla dzieci jest cała masa, a tym samym można odpowiednio dopasować wariant do preferencji pociechy. Każdy wehikuł wyróżnia się nieco innymi parametrami i tak na przykład traktorki mogą mieć dodatkowe wyposażenie w postaci łyżki lub przyczepki, motorki mają mocne akumulatory, a w autach terenowych wzmocniono zawieszenie. Każdy pojazd jednak pozwoli maluchowi na oddanie się wielogodzinnej zabawie, kontrolowanej przez rodzica dzięki dołączeniu do zestawu specjalnego pilota.