Rozwijają kreatywność, pomagają w nabywaniu umiejętności motorycznych, a przede wszystkim dają mnóstwo frajdy – klocki to idealne zabawki i dla chłopców, i dla dziewczynek. W ostatnim czasie serca dzieciaków podbijają jednak nie zabawki drewniane lub kultowe już Lego. Popularnością cieszą się przede wszystkim zestawy magnetyczne - szczególnie te od firmy Pixio.

Klocki Pixio – o co tyle hałasu?

Pixio to malutkie sześciany o wymiarach 8x8x8 mm. Wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, w środku mają umieszczone magnesy, które pozwalają na dowolne łączenie ze sobą klocków. Są odpowiednie dla dzieci powyżej szóstego roku życia. To małe, lekkie i kolorowe sześciany bez widocznych elementów łączących. Podzielone są na pięć tematycznych serii.

Design Series to klasyczne zestawy małych kwadracików w liczbie od kilkudziesięciu do nawet ponad tysiąca. Z kolei Suprise Series opierają się, jak wskazuje nazwa, na niespodziance. Kupując opakowanie, nie wiesz, co znajduje się w środku. Będzie to jedna z kilkunastu figurek do kolekcjonowania. Która? Nie wiadomo! Na tym polega cała zabawa!

Story Series to zestawy klocków, z których powstają liczne zwierzątka, ludziki i stworki. W opakowaniach należących do Abstract Series znajdziemy z kolei sześciany o określonych paletach kolorystycznych. Color Series to zaś małe, zwykle kilkunastoelementowe zbiory tylko w jednej barwie. Klocki z różnych zestawów można ze sobą bez problemu mieszać.

Do każdego opakowania załączona jest książeczka z przykładowymi figurkami, jakie można stworzyć z zawartych w środku elementów oraz z instrukcją ich budowania. Znajdziemy tam także specjalny kod alfanumeryczny, który można wykorzystać w aplikacji na urządzenia mobilne. Odkryjemy w niej wiele innych inspiracji do budowy kolejnych konstrukcji.

Dla fanów Minecrafta

Na popularność klocków Pixio z pewnością wpłynął fakt, że są bardzo podobne do sześcianów, z których zbudowany jest świat Minecrafta. Magnetyczne klocki Pixio na pewno przypadną więc do gustu dzieciakom, które uwielbiają spędzać czas na budowaniu domków i narzędzi z cyfrowych bloków 3D. To też świetny sposób na odciągniecie ich od ekranu komputera. Z wykorzystaniem kolorowych sześcianów Creepera, Endermana, Zombiaka i inne postacie z Minecrafta można też zbudować w rzeczywistości.

Jaki zestaw klocków Pixio kupić?

Producent oferuje nam wiele zestawów do wyboru. Różnią się one pojemnością opakowania oraz odcieniami zawartych w środku elementów. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Pixio, to na start polecamy wybrać jeden z naszych bestsellerów. Poniższe zestawy nie bez powodu znajdują się pośród zabawek, po które nasi klienci sięgają najchętniej.
 • Mini Figures Surprise Series – czyli opakowanie, w którym znajduje się niespodzianka. U dziecka, które otrzyma taki zestaw po raz pierwszy, rozbudzi on ciekawość i chęć odkrywania kolejnych zestawów. Fani wyrobów Pixio, korzy otrzymają taki prezent, będą mogli z kolei poszerzyć swoją kolekcję o nową figurkę.

 • Pixio-100 Design Series, czyli podstawowe opakowanie klocków Pixio. Znajdziemy tam 100 elementów w sześciu podstawowych kolorach: czarnym, białym żółtym, czerwonym, zielonym i turkusowym. Kreatywny maluch zbuduje z nich mnóstwo pomysłowych konstrukcji.
   
 • Happy Family Story Series - z pomocą tego zestawu z 88 kwadracików możesz zbudować mamę, tatę, brata, siostrę, dziadków, a nawet zwierzaka.
   
 • Bright Animals Story Series - ten zestaw zawiera aż 90 elementów w żywych, intensywnych kolorach. Idealnie nadaje się do budowania tropikalnych ptaków i innych barwnych zwierzątek.
   
 • Neon Abstract Series – w tej kolekcji znajdziemy 60 elementów w pięciu odcieniach: turkusowym, żółtym, fioletowym, różowym i pomarańczowym. Paleta kolorystyczna nawiązuje tu do neonów, jakie po zmroku rozświetlają miejskie ulice. 

Z magnetycznych sześcianów Pixio powstają kolorowe i pomysłowe konstrukcje. Podczas zabawy dziecko może kierować się instrukcjami lub samemu wymyślać swoje własne budowle i postaci. Zapraszamy, by w wybrany zestaw zaopatrzyć się w sklepie EkstraZabawki.pl.