Kiedy za oknem pogoda staje się coraz bardziej ponura, a spacery ograniczają się do krótkiej przechadzki po parku ze względu na częsty deszcz oraz chłód, warto pomyśleć o ciekawym zajęciu w domu. Doskonałym pomysłem mogą być autka zdalnie sterowane, które dadzą wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Co można wybrać, aby zapewnić sobie wielogodzinną frajdę podczas rozrywki? Śpieszymy z odpowiedzią!

Maraton zawodów strzeleckich, czyli czołgi zdalnie sterowane


Bitwa sterowanych na pilot czołgów może być doskonałym sposobem na spędzenie czasu - w szczególności, że wiele modeli naprawdę nieźle imituje prawdziwe maszyny. W jaki sposób? Odwzorowują dźwięki silnika, odgłosy strzałów oraz trafień, a także kanonady z karabinu. W zestawach można kupić od razu dwa pojazdy pozwalające na rozpoczęcie rywalizacji zaraz po wyciągnięciu z pudełka. Zainstalowana w górnej części wieżyczka jest ruchoma, może się obracać, a dodatkowo lufa ma system podczerwieni. Po oddaniu celnego strzału na wrogim czołgu gaśnie jedna z kontrolek, sygnalizując trafienie, a dodatkowo maszyna jest unieruchomiona na 15 sekund. Dzięki tej zabawce można spędzić ze swoją pociechą długie godziny podczas chłodnych wieczorów.

Coś dla miłośników czterokołowców


A może tak urządzić sobie wyścigi samochodowe albo zawody w driftowaniu? Wszystko jest możliwe, ponieważ samochody zdalnie sterowane dla dzieci są dostępne w licznych wariantach. Niektóre z nich mogą rozpędzać się aż do prędkości 9 km/h! Z kolei te przeznaczone do „latania bokiem” przystosowano do wchodzenia w kontrolowane poślizgi poprzez zamontowanie opon pozbawionych bieżnika. Samochody zdalnie sterowane dostępne są również dla miłośników naprawdę ciężkiej motoryzacji - mowa oczywiście o autach ciężarowych. Dostępne są na przykład licencjonowane samochody ciężarowe, składające się z zestawu ciągnika siodłowego z naczepą. Można tym samym kupić amerykańskiego Macka Anthem z cysterną, niemieckiego MAN-a TGA w formie betoniarki, czy też Mercedesa Actrosa z naczepą typu laweta i wiele więcej modeli.

Pojazdy dla małych konstruktorów


A gdyby tak przedłużyć rozrywkę i dodać do tego warstwę edukacyjną? Czy jest to możliwe? Jak najbardziej, a mowa jest o zdalnie sterowanych autach z klocków do samodzielnego złożenia. Oczywiście do takiego zestawu dodawana jest instrukcja, a po montażu pojazd może śmigać po całym pokoju sterowany przez malucha pilotem. Taka zabawka pozwoli na rozwinięcie logicznego myślenia u dziecka, a także poprawi jego koncentrację oraz swego rodzaju techniczny zmysł. Ot, przyjemne z pożytecznym.

Warto pamiętać, że zdalnie sterowane autka to nie tylko świetna zabawa, ale też nauka. Maluch w trakcie rozrywki może uczyć się zdrowej rywalizacji, a także koordynacji i strategicznego myślenia, ponieważ musi dawać z siebie wszystko, by wygrać w wyścigu albo w bitwie na czołgi. W każdym razie każdy pojazd pozwoli na miłe spędzenie czasu, gdy za oknem towarzyszyć będzie ulewny deszcz, wiatr lub padający śnieg.