Prezent komunijny 2019

Maj 2019 coraz bliżej, a to oznacza, że już niebawem chrzestni oraz rodzice staną przed dylematem, jakim jest wybór prezentu komunijnego dla dziecka. Choć to nie prezenty tego dnia są najważniejsze, dla dzieci stanowią ważny element tego dnia. Dlatego też, chcąc podzielić się wiedzą w temacie zabawek i gadżetów dla dzieci i młodzieży, przygotowaliśmy serię wpisów poświęconych najlepszym prezentom komunijnym na rok 2019.

Wśród naszych propozycji znalazły się już duże auta elektryczne oraz zdalnie sterowane modele. Dziś natomiast przedstawimy elektryczne deskorolki, które od kilku lat są absolutnym hitem wśród prezentów komunijnych. Opowiemy o tym, dlaczego warto kupić dziecku deskorolkę elektryczną i jak wybrać najlepszą.

Co to jest deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna (inaczej: elektroboard, hoverboard) to pojazd z napędem na dwa koła, który nie tylko ułatwia przemieszczanie się, ale też dostarcza mnóstwa dobrej zabawy i korzystnie wpływa na formę i kondycję fizyczną użytkownika.

Choć tego typu pojazdy pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, zdążyły już podbić serca dorosłych i dzieci na całym świecie, w tym również w Polsce. Od trzech lat polskie dzieci wskazują, że to jeden z ich wymarzonych prezentów komunijnych - i nie inaczej jest także w tym roku. Doskonale wiedzą o tym producenci, wymyślający coraz więcej wzorów i kolorów elektroboardów, które ostatecznie trafiają do chłopców i dziewczynek w całym kraju.

Co takiego mają w sobie elektryczne deskorolki, że zdobyły tak wielką popularność? Zastanówmy się…

Deskorolka na akumulator – dlaczego warto?

Nie tylko dzieci uważają deskorolkę za prezent idealny. Ich zdanie potwierdzają rodzice, którzy doceniają fakt, iż dzięki takim sprzętom ich pociechy spędzają czas na świeżym powietrzu – w dodatku w sposób aktywny i ciekawy.

Choć wydawać by się mogło, że sprzęty elektryczne nie wymagają od użytkowników żadnego zaangażowania, w przypadku elektroboardów nie jest to prawdą. Sterowanie odbywa się za pomocą balansu ciała – należy pochylać się do przodu i do tyłu, zmieniać nacisk stóp i kontrolować zarówno nogi, tułów, jak i ręce. Korzystanie z „elektryka” jest zatem czynnością wymagającą zaangażowania całego ciała, a co za tym idzie – korzystnie wpływającą na rozwój fizyczny dziecka.

Istotną zaletą deskorolki elektrycznej jest jej rozmiar – łatwo ją przechowywać i przenosić. Samo nauczenie się jej obsługi także nie jest specjalnie trudne. Wystarczy kilka dni – a w przypadku niektórych nawet kilka godzin – by zacząć bardzo sprawnie poruszać się elektroboardem.

jazda na deskorolce

Jak wybrać najlepszą deskorolkę elektryczną?

Wybierając deskorolkę dla dziecka bądź nastolatka, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

  • czas ładowania
  • moc
  • maksymalna prędkość
  • rozmiar kół
  • pojemność akumulatora
  • maksymalne obciążenie
  • waga
  • dizajn, jakość wykonania
  • dodatkowe elementy – np. błotniki, światła

W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, powinniśmy wybrać taki sprzęt, który będzie dostosowany do jego wymagań i umiejętności, a jednocześnie posłuży mu przez lata. Np. maksymalne obciążenie jest parametrem istotnym wyłącznie w przypadku, gdy z deskorolki korzystają osoby dorosłe, ale już maksymalna prędkość oraz dodatkowe elementy gwarantujące bezpieczeństwo są istotnymi elementami, które należy brać pod uwagę podczas wybierania prezentu dla dziecka czy nastolatka.

Istotną kwestią pozostaje także cena – deskorolki na akumulator nie są tanie, ale należy brać pod uwagę to, iż ich solidność i wysoka jakość komponentów gwarantują nie tylko bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, ale także możliwość długoletniego korzystania ze sprzętu.

Jaką deskorolkę wybrać?

W ofercie EkstraZabawki.pl można znaleźć trzy rodzaje elektroboardów:

Klasyczne deskorolki elektryczne – proste modele, wyposażone w dodatkowe elementy gwarantujące komfort i bezpieczeństwo.

deskorolki elektryczne elektroboard

Deskorolki elektryczne z gokartem – komplety składające się z pojazdów i gokartów – dla jeszcze lepszej i bardziej urozmaiconej zabawy.
deskorolki elektryczne z gokartem
Deskorolki z rączkami – nowoczesne dwukołowce wyposażone w dodatkową rączkę. Doskonałe na wymagające nawierzchnie.


deskorolki elektryczne z rączką

Czy deskorolka elektryczna jest bezpieczna?

Jak w przypadku każdego pojazdu, tak i tutaj, należy przestrzegać pewnych wytycznych, by korzystanie ze sprzętu było w pełni bezpieczne. Przede wszystkim przy pierwszych próbach korzystania z deskorolki warto towarzyszyć dziecku i – w razie czego – służyć mu asekuracją. Poza tym niezbędne będzie zaopatrzenie dziecka w podstawowe zabezpieczenia, takie jak kask i ochraniacze. One zagwarantują rodzicowi spokój, a dziecku komfort i bezpieczną jazdę.

Potrzebujesz porady w wyborze elektrycznej deskorolki na prezent? Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy i odpowiemy na pytania.

deskorolki oferta