Na co zwrócić uwagę podczas zakupu deskorolki?

Jeżeli nasze dziecko jest aktywne fizycznie i lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, warto sprezentować mu deskorolkę. Te nadają się już dla pięciolatków, ale równie dużą frajdę sprawiają również starszym dzieciom i nastolatkom.

Dziś odpowiadamy na pytanie, jak wybrać dobrą deskorolkę i na co zwrócić uwagę przed zakupem, a także wyjaśniamy, dlaczego w ogóle deskę kupić warto.

Jak wybrać dobrą deskorolkę?

Oto podstawowe kryteria, na które warto zwrócić uwagę wybierając deskorolkę:

  • Typ – istnieją różne rodzaje desek – dla dzieci najlepsze są tzw. „fiszki” (fishboardy) – lekkie, o aerodynamicznym kształcie, dostosowane do wzrostu kilkulatków; miłośnikom ekstremalnych wrażeń polecamy z kolei longboardy, które pozwalają na rozwijanie wysokich prędkości i które zostały stworzone z myślą o zjazdach z różnego rodzaju wzniesień; natomiast do jazdy po ulicach i chodnikach idealne będą klasyczne deski, które dostępne są w tylu różnych wariantach, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.
  • Cena – często to ona jako pierwsza rzuca się nam w oczy. Cena deskorolki jest o tyle istotna, że najtańsze modele często odbierają przyjemność z jazdy, szybko się psują i utrudniają wykonywanie podstawowych manewrów. Decydując się na zakup deskorolki, zarówno dla osoby dorosłej, jak i dla dziecka, zwróć uwagę na to, czy cena idzie w parze z jakością i czy produkt, który wybierasz nie jest tanim bublem.
  • Rozmiar – rozmiar deski musi być dobrany do wieku użytkownika. Istnieją pełnowymiarowe modele dla młodzieży i dorosłych, istnieją też mniejsze sprzęty dla kilkulatków. Warto o tym pamiętać i absolutnie nie wolno kupować deski „na wyrost”.
  • Sposób wykonania – deskorolka musi być wykonana z wysokiej jakości komponentów, by służyła nam jak najlepiej i jak najdłużej. Dobra jakość wykonania to także gwarancja komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy.
  • Kółka – mniejsze idealnie nadadzą się do wykonywania sztuczek, większe świetnie sprawdzą się na nierównych nawierzchniach. Kwestią własnych preferencji pozostaje także wybór miękkości/twardości kół.
  • Łożyska – te należy dobrać do poziomu umiejętności użytkownika. Podstawowym kryterium wyboru łożyska – oprócz materiału wykonania – jest skala precyzyjności (ABEC). Im wyższa klasa, tym większe są możliwości dotycząca rozwijania prędkości.

deskorolki

Dlaczego warto sprawić dziecku deskorolkę?

Korzystanie z deskorolki łączy w sobie elementy rozrywki i rozwoju. Sama jazda jest przyjemna i dostarcza czystej frajdy, natomiast wpływa również korzystnie na pracę mięśni, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i kondycję fizyczną.

Dodatkowo spędzanie czasu na świeżym powietrzu uzupełnia niedobory witaminy D, dotlenia organizm, wzmaga wydzielanie hormonu szczęścia, a nawet... zapobiega krótkowzroczności. Takie korzyści są absolutnie nie do przecenienia!

Jak zadbać o bezpieczeństwo na deskorolce?

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych tego typu aktywności, podstawą jest zaopatrzenie w kask oraz ochraniacze. Upadki podczas jazdy nie są rzadkością, dlatego należy zrobić wszystko, by dziecko mogło korzystać z deski w sposób rozsądny i bezpieczny.

Gdzie kupić deskorolkę dla dziecka?

W sklepie EkstraZabawki.pl posiadamy szeroki wybór deskorolek zarówno dla kilkulatków, jak i nastolatków. Polecamy zapoznanie się z pełną ofertą:

katalog deskorolek

 

Przeczytaj również: